دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵
  • #
  • #
بدون دیدگاه | کد خبر: 151723 |
۲۸ / ۱۱ / ۱۳۹۵ | |

جالب ترین رکوردهای کتاب گینس 

جالب ترین رکوردهای کتاب گینس کتاب گینس همواره شاهده برگزاری مسابقات سخت و عجیب بوده است که مردم جهان در آن قدرت و توانایی های خود را به معرض نمایش می گذارند. همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی […]

مجله اینترنتی ایران استایل

جالب ترین رکوردهای کتاب گینس

کتاب گینس همواره شاهده برگزاری مسابقات سخت و عجیب بوده است که مردم جهان در آن قدرت و توانایی های خود را به معرض نمایش می گذارند. همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.

 

بعضی از رکورد ها نیز در رشته های مختلفی هستند که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند و بسیار متنوع اند، با ما همراه باشید تا در این بخش از سایت پارس ناز، جدید ترین و متفاوت ترین رکورد های ثبت شده در گینس را مشاهده کنید و از آن ها باخبر شوید.

****

طولانی ترین شاخ بز

راسپوتین، بزی است که با عنوان بیشترین وسعت شاخ بز وارد نسخه ۲۰۱۷ کتاب رکوردهای جهانی گینس شد. مارتین پیرکر راسپوتین را پنج سال پیش، زمانی که شاخ های او بسیار کوچک بودند خرید اما در سال های بعد شاخ های او با جهش رشدی مواجه شدند. اکنون شاخ های او ۱۳۵.۲ سانتیمتر طول و فاصله بین نوک شاخ ها ۱.۳۵ متر است.

 

راسپوتین اکنون در لینز در اتریش با لیلی و پسرشان لوکی زندگی می کند. راسپوتین یک بز گردن سیاه است، یعنی ظاهری متمایز دارد، تا شانه سیاه و از شانه تا دم سفید هستند. مارتین از پنج سالگی اندازه گیری شاخ بزش را آغاز کرده و می گوید از آنجا که من دوستان زیادی داشتم که تلاش می کردند رکورد گینس را به دست آورند،

تصمیم گرفتم شاخ بزم را نیز اندازه بگیرم. راسپوتین بز خوبی است و هرگز به کسی صدمه نمی زند، او بسیار محتاط است. رکورد قبلی متعلق به بزی به نام عمو سام بود که در امریکا زندگی می کرد و فاصله نوک شاخ های او ۱۳۲ سانتیمتر بود.

رکورد شگفت انگیز بشکن زدن

دانشجوی ژاپنی «ساتویوکی فوجیمورا» در مقابل داوران رسمی رکوردهای جهانی گینس توانست رکورد بیشترین بشکن زدن در یک دقیقه را کسب کند. ساتویوکی با ۲۶۹ بشکن در یک دقیقه این رکورد شگفت انگیز را به دست آورد. وقتی ۶۰ ثانیه به پایان رسید، داور گینس فیلم حرکت آهسته این تلاش را همراه با دو مهندس حرفه ای صدا مشاهده کردند

 

تا مطمئن شوند صداهای تولید شده تنها بااستفاده از انگشت شست و انگشت وسط بوده است. این رکورد هشت سال بود که شکسته نشده بود. رکورد قبلی متعلق به ینس گودمنسون از سوئد بود.

 

 

بزرگترین هنر آنامورفیک پیاده رو

این رکورد در آلمان در مساحتی معادل ۱۵۷۰ مترمربع به دست آمد. بله، همه کسانی که در تصویر زیر می بینید درواقع روی یک خیابان شهری تخت نشسته اند. چهار هنرمند با همکاری هم این اثر بی نظیر را برای فستیوال هنر خیابانی بین المللی Wilhelmshaven ایجاد کردند و تکمیل آن ۴ روز طول کشید.

سریع ترین زمان تولید یک رمان توسط یک تیم

این رکورد در دانشگاه بخارست، رومانی در ۹ ساعت و ۵ دقیقه و ۸ ثانیه به دست آمد. تیمی متشکل از ۵۳ نفر این رمان را که در مجموع ۲۸۸ صفحه و ۵۶۵۴۱ کلمه داشت را خلق کردند. برای به دست آوردن صلاحیت، نیاز بود کتاب با مواد اصلی و به محض تکمیل با چاپگر تجاری در حداقل ۵۰۰ نسخه چاپ شود.

بزرگترین مجسمه عکس

این مجسمه با ارتفاع ۴.۶۷۵ متر توسط شرکت انگلیسی Accenture در هند ساخته شد. این مجسمه از ۳۷ هزار عکس مختلف و بدون هیچ مکانیزم پشتیبان داخلی تشکیل شده است.

بزرگترین موزائیک سکه ای

بزرگترین موزائیک سکه ای ۲۹.۴۶ مترمربع مساحت دارد و توسط بانک سانتاندر از لهستان در لهستان ایجاد شده است. این موزاییک کارت بانکی سانتاندر را به تصویر می کشد. برای دستیابی به این رکورد آن ها از ۷۰۵۴۱ سکه برنجی و ۷۹۳۰ سکه نقره استفاده کردند. اگر ارزش سکه ها را باهم جمع کنید به ۲۲۸۰ دلار می رسد.

 

گردآوری: ایران استایل

دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.