یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵
  • #
  • #
بدون دیدگاه | کد خبر: 151724 |
۲۸ / ۱۱ / ۱۳۹۵ | |

عجیب ترین مدارس جهان را بشناسید!

عجیب ترین مدارس جهان را بشناسید! همه ما از مدرسه نیکمت ها و معلم و کلاس درس را به خاطر داریم اما جالب است بدانید که در برخی از نقاط دنیا مدرسه ها به گونه ای متفاوت هستند. در این مطلب شمارا با عجیب ترین و البته جالب ترین مدرسه های جهان آشنا خواهیم کرد؛ مدارسی که […]

مجله اینترنتی ایران استایل

عجیب ترین مدارس جهان را بشناسید!

همه ما از مدرسه نیکمت ها و معلم و کلاس درس را به خاطر داریم اما جالب است بدانید که در برخی از نقاط دنیا مدرسه ها به گونه ای متفاوت هستند. در این مطلب شمارا با عجیب ترین و البته جالب ترین مدرسه های جهان آشنا خواهیم کرد؛ مدارسی که دانش آموزان مختار هستند هر کاری دوست دارند انجام دهند.

 

یا مثلا در زنگ های تفریح خود می توانند روی مبل های راحتی استراحت کرده و موسیقی دلخواهشان را گوش کنند. مدرسه هایی که در فضای باز برگزار می شوند و اگر مثلا کودکی بخواهد خلبان شود، بیشتر دوران تحصیلش در مدرسه خلبانی سپری خواهد شد.

 

مدرسه شناور Makoko – لاگوس، نیجریه

ساختمان این مدرسه که تمامی مقاطع تحصیلی در آن آموزش می بینند، در اصل به منظور پیشگیری از بالا آمدن سطح آب در این تالاب ساخته شده است. جالب است بدانید که این مدرسه عجیب، علاوه بر کلاس درس، زمین بازی و ورزش هم دارد.این بنای ساخته شده روی آب، ظرفیت حداکثر یکصد دانش آموز را حتی در بدترین شرایط آب و هوایی، دارد.

 

مدرسه در مکعب – کپنهاگ، دانمارک

این مدرسه یکی از بزرگ ترین کلاس های درس دنیاست که بیش از ۱۱۰۰ دانش آموز دبیرستانی در آن مشغول به تحصیل هستند. کلاس ها در مکعب های شیشه ای وسیع برگزار می شوند که دبیرستان نام دارد. فضای باز نیز بخش های استوانه ای بزرگ با صندلی ها و مبلمان های راحتی دارد که به دانش آموزان اجازه استراحت و فکر کردن در آسودگی خیال را می دهند.

 

مدرسه ای که برنامه آموزشی خاص خود را دارد – استرالیا

فارغ از طراحی غیرمعمول و عجیب ساختمان این مدرسه، روش تدریس در آن با روش های سنتی و رایج در سراسر جهان فرق زیادی دارد. تمامی دانش آموزان، برنامه آموزشی منحصر به خود را دریافت می کنند که با برنامه معلمان و والدین آن ها بیشترین تطابق را دارد. همچنین،

 

آنها این اجازه را دارند تا طرح و ایده های خود را برای بهبود شرایط تحصیلی، پیشنهاد بدهند.در آخر هم بگوییم که همه کلاس های این مدرسه در گروه های بسیار کوچک برگزار می شود.

 

مدرسه در دنیای واقعی – رود آیلند، آمریکا

از همان ابتدای آغاز دوران تحصیل، دانش آموزان مسایل موردعلاقه خود را خواهند آموخت. با توجه به علاقه هر کدام از محصل ها، آن ها به مربی هایی معرفی می شوند که در آن زمینه خاص مشغول به فعالیت است. به این مفهوم که آن ها فقط در رشته ای که در آینده می خواهند به عنوان شغل خود انتخاب کنند، تحصیل خواهند کرد. این روش آموزشی در حال حاضر در ۵۵ مدرسه در سراسر ایالت متحده آمریکا استفاده می شود.

 

مدرسه ای که شبیه محیط اداری است، اوهایو، آمریکا

این مدرسه هیچ کلاسی ندارد، در عوض در سالن بزرگ آن ۳۰۰ مکعب (برای هر دانش آموز) در نظر گرفته شده است. هر محصلی کامپیوتر شخصی خود را دارد که برنامه درسی مجزایی را به وی ارائه می دهد. اگر برای دانش آموزان سوالی پیش بیاید، می توانند از آموزگاران حاضر در سالن بپرسند. این مدرسه برای افراد بین ۳ تا ۱۲ سال مناسب است.

 

مدرسه ای که دانش آموزان به انجام کارهای سخت مشغول هستند، سان فرانسیسکو، آمریکا

در این مدرسه، دانش آموزان کارهایی را انجام خواهند داد که همیشه والدینشان از آن ها می خواهند که آن ها را انجام ندهند. در این جا، کودکان اجازه دارند کثیف شوند، با آتش بازی کنند، وسایل خانه را باز کرده و درون آن ها را مشاهده کنند، همچنین می توانند در تمام طول روز به نقاشی کشیدن مشغول باشند. این استراتژی به دانش آموزان اجازه می دهد تا ابتکار و خلاقیت های خود را شکوفا نمایند.

 

تساوی دو جنس مذکر و مونث، استکهلم، سوئد

برنامه های آموزشی در این مدرسه بر این اصل استوار است که هیچ تضاد و تفاوتی میان دو جنس دختر و پسر وجود ندارد. معلم ها با اعتقاد بر تساوی زن و مرد، آن ها را با نام کوچک خطاب کرده و سعی می کنند با کلیشه ای که بیشتر مردم به آن باور دارند، مبارزه کنند. آن ها به دانش آموزان خود می آموزند که انسان ها با هم برابر هستند و هیچ تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد. هدف از این کار، پرورش کودکان سالم است.

گردآوری: ایران استایل

دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.