شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵
  • #
  • #
بدون دیدگاه | کد خبر: 152006 |
۰۲ / ۱۲ / ۱۳۹۵ | |

ستاره های مشهوری که تا حالا اسکار نگرفته اند

ستاره های مشهوری که تا حالا اسکار نگرفته اند بسیاری از ستاره های دنیای سینما هستند که با وجود محبوببیت و داشتن فیلم های شاخص و دیدنی اما موفق به کسب اسکار نشده اند. بدون شک در مواردی جوایز اسکار به درستی توزیع نمی شوند چنان که بعضی اوقات بسیاری از بازیگران یا فیلم هایی که استحقاق […]

مجله اینترنتی ایران استایل

ستاره های مشهوری که تا حالا اسکار نگرفته اند

بسیاری از ستاره های دنیای سینما هستند که با وجود محبوببیت و داشتن فیلم های شاخص و دیدنی اما موفق به کسب اسکار نشده اند. بدون شک در مواردی جوایز اسکار به درستی توزیع نمی شوند چنان که بعضی اوقات بسیاری از بازیگران یا فیلم هایی که استحقاق دریافت جایزه اسکار را ندارند یا دستکم نسبت به بازیگران و فیلم های دیگر شایستگی کمتری دارند،

 

این جایزه را دریافت می کنند. به عبارت دیگر در مواردی بازی های درخشان برخی بازیگران یا فیلم های جالب و قوی یک کارگردان به دلایلی عمدی یا غیر عمدی نادیده گرفته می شوند. برخی نیز نامزد دریافت جایزه اسکار می شوند اما مورد بی مهری داوران قرار گرفته و از رسیدن به آنچه که استحقاق آن را دارند باز می مانند. ممکن است در مراسم اسکار چند روز آینده نیز شاهد این موضوع باشیم.

 

فهرست بلند بالایی از بازیگران، کارگردانان و عوامل دیگر هالیوود وجود دارند که ممکن است شما فکر کنید دستکم یک جایزه اسکار در کارنامه خود دارند اما در واقع اشتباه می کنید. برخی از آن ها بارها برای دریافت جایزه اسکار نامزد شده اند، برخی چند بار معدود و برخی در کمال تعجب هیچ وقت موفق

 

به نامزدی برای دریافت این جایزه ارزشمند نشده اند. در ادامه متن به تعدادی از بهترین چهره های هالیوود که تاکنون از بردن جایزه اسکار محروم مانده اند اشاره می کنیم.

 

گلن کلوز (Glenn Close)

 

بین سال های ۱۹۸۳ تا ۲۰۱۲، کلوز ۶ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد که آخرین آن ها مربوط به سال ۲۰۱۲ برای فیلم «آلبرت نابز» (Albert Knobbs) بود اما تاکنون موفق نشده که این جایزه را از آن خود کند.

حتما بخوانید  متن منتشر شده تینا آخوندتبار در شب تولدش! +عکس جالب

 

سیگورنی ویور (Sigourney Weaver)

 

ویور برای بازی در فیلم «بیگانه» “Alien” نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول شد اما نتوانست جایزه را ببرد. وی برای بازی در فیلم «گوریل ها در مه:داستان دیان فوسی» (Gorillas in the Mist: The Story of Dian Fossey) نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن و برای فیلم «دختر کارگر» (Working Girl)

 

نیز نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل شد ولی در نهایت نتوانست برنده هیچ کدام از این جایزه ها باشد. ویور خود ادعا کرده است که داوران اسکار “هیچ احترامی” برای فیلم های علمی تخیلی قایل نیستند.

 

آنِت بنینگ (Annette Bening)

 

او تاکنون سه با نامزد دریافت اسکار شده اما هر بار بازیگر دیگری این جایزه را به دست آورده است. بنینگ آخرین بار برای بازی در فیلم «حال بچه ها خوب است» (The Kids Are Alright) نامزدی اسکار را به دست آورد اما ناتالی پورتمن برای برای نقش آفرینی در فیلم «قوی سیاه» (Black Swan) جایزه اسکار را از چنگ وی در آورد. اما در سال ۲۰۱۷ همه فکر می کردند که بنینگ برای بازی در فیلم «زن قرن بیست و یکم» (۲۰th Century Women) نامزد اسکار خواهد شد که اینطور نبود.

 

تام کروز (Tom Cruise)

 

چه او را دوست داشته باشید و چه نداشته باشید تام کروز چندین نقش آفرینی داشته است که شایسته دریافت جایزه اسکار بوده اند. بازی تحسین برانگیز او در فیلم «ماگنولیا» (Magnolia) نامزدی اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای او به ارمغان آورد اما در نهایت مایکل کین برای فیلم «قوانین خانه سایدر» (The Cider House Rules) جایزه اسکار را بهخانه برد.

حتما بخوانید  درگیری "تام کروز" و همسر سابقش "کتی هلمز" !

گردآوری: ایران استایل

مطالب داغ

حتما بخوانید  نخستین بازیگر برنده دو اسکار پی‌ در پی،درگذشت +عکس
دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.